BİZİ TAKİP EDİN :    
Aynı Gün Kargo İçin Kalan Süre :
GPN Whey Mix Şase 72 servis (çikolata-çilek-muz-vanilya)
          
          
          
          
          
          
 
 
Adet :
Seçenekler :
449,00 TL
Son kullanma tarihi
28.2.2023
Havale İle
426,55 TL
Stokta
Var
 

Gpn Whey Mix Şase 72 Servis (Çikolata-Çilek-Muz-Vanilya) Özellikleri

Marka : GPN
Özellikler: En Çok Tercih Edilenler
Aroma: Çikolata - Çilek - Muz - Vanilya
İçerik Tipi: Toz
Hedef: Hacim Kazanmak - Yukarı Kilo Kontrolü - Güç&Performans
Cinsiyet: Bay - Bayan
Bunları İçermez: ASPARTAM - DOMUZ KATKI MADDESİ - GLUTEN - RENKLENDİRİCİ BOYA - GDO
Kullanım Zamanı: Antrenman Öncesi - Antrenman Sonrası - Gün İçinde
 

Gpn Whey Mix Şase 72 Servis (Çikolata-Çilek-Muz-Vanilya) Kullanımı

Başlangıç Seviyesi
 
Günde 2 defa 1 porsiyon (36 g) olacak şekilde 300-350 ml su yada yağsız süt ile karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilir
Orta Seviye
 
Günde 2 defa 1 porsiyon (36 g) olacak şekilde 300-350 ml su yada yağsız süt ile karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilir
İleri Seviye
 
Günde 2 defa 1 porsiyon (36 g) olacak şekilde 300-350 ml su yada yağsız süt ile karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilir
 

Gpn Whey Mix Şase 72 Servis (Çikolata-Çilek-Muz-Vanilya) İçeriği

 

Gpn Whey Mix Şase 72 Servis (Çikolata-Çilek-Muz-Vanilya) Açıklama

Zengin içeriği ve pratik kullanımı ile vazgeçemediğiniz GPN Whey Mix şimdi şasede! Alışılmışın dışında ve eksiksiz tamamlanmış bir egzersiz için yanınızdan ayırmayacaksınız.  
 
İçeriğinde bulunan; 
 
PROTEİN
 
Canlı sisteminin olmazsa olmaz organik bileşiğidir. Amino asitlerin birbirine bağlanması sonucu oluşmaktadır. Açlık anında en son tüketilen bileşiklerdir. Takviye olarak kullanılan protein kas kütlesini artırmak, egzersizi daha kaliteli hale getirerek iyileştirmek, performans artırmak amaçlı kullanılmaktadır. Direnç egzersizi ve dayanıklılık egzersizi negatif bir protein dengesi oluşturabilir. Negatif protein dengesi demek protein sentezinin protein yıkımından daha az olmasıdır. Bu durum vücutta hem egzersiz öncesi hem de egzersiz sonrasında eğer yeterli düzeyde amino asit bulunmuyorsa kas israfı ve yapılan egzersizden oluşan kas deforme ve hasarının geç iyileşmesi meydana gelebilir. 
 
Protein alımının çok düşük olduğu durumlarda, pozitif bir nitrojen dengesi (besinler ile alınan nitrojenin kabedilen nitrojenden fazla olması)nin sürdürülmesine rağmen maksimum kuvvet ve zayıf kütle kazanımlarına erişilemez. Bu yüzdendir ki, birçok insan ve özellikle sporcular, antrenman ve / veya yarışmalardan kaynaklanan ek ihtiyaçları karşılayabiilmek ve vücudu amaca uygun işleyişe getirebilmek için protein takviyeleri tüketmektedirler. 
 
Whey Protein çoğunlukla beta laktoglobulin, alfa laktalbümin, sığır serum albumini (BSA), immunoglobulinler (IG),  glikomakropeptid (GMP, whey protein üretimi peynirden geliyorsa) ve proteoz peptondan oluşmuştur. 
 
Beta laktoglobulin, esansiyel ve dallı zincirli amino asitlerin bir kaynağı olmasının yanı sıra, proteinin doğal sekansı içinde inaktif olan, ancak in vivo (canlı içinde) veya in vitro (laboratuvar ortamında) enzimatik hidroliz yoluyla salınabilen biyolojik olarak aktif peptitlerin önemli bir kaynağıdır. Serbest bırakıldıktan ve emilimi sağlandıktan sonra, bu peptitler insan sağlığında antihipertansif, antioksidan ve antimikrobiyal işlevlerle önemli roller oynayabilmektedirler. 
Alfa laktalbümin, beyin işlevini geliştirdiği ve stres ve depresyonu hafifletmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Triptofan açısından zengin bir aminoasit olduğu için zengin α-La kaynaklı bir diyet triptofanın diğer nötr aminoasitlere oranını artırır ve bu durum da beyin serotonin içeriğini artırabilir. 
BSA, terapötik potansiyelini araştıran sınırlı sayıda çalışma bulunmaktadır ve fonksiyonel gıdalardaki uygulaması araştırılmamıştır. 
IG, fizyolojik işlevi vücutta bağışıklık sağlamaktır. 
GMP, fenilketonüri hastalarının tolere edebileceği birkaç amino asit kaynağından biridir çünkü saf GMP fenilalanin içermez. 
 
Daha yüksek protein alımı demek, kas ve kuvvet gelişimi için avantaj demektir.  
 
Whey (peynir altı suyu) proteini, takviye kaynakları dışındaki diğer protein kaynaklarına göre daha yüksek konsantrasyonda esansiyel amino asitler içeren, hızla sindirilen, emilen ve kullanılan yüksek kaliteli bir proteindir ve eşdeğer veya daha büyük bir kazein dozuna kıyasla kandaki amino asit konsantrasyonlarını arttırır ve kas protein sentezini uyarır. Whey protein hem kısa vadeli hem de uzun vadeli gıda alımını etkileyen tokluk sinyalleri sağlamaktadır. Bu sayede vücut ağırlığının düzenlenmesine katkıda bulunabilecek fonksiyonel bir gıda bileşeni potansiyeline sahiptir. 
 
BCAA 
 
Üç dallı zincirli bir amino asittir. Lösin, İzolösin ve Valin amino asitlerinden oluşmaktadır. BCAA bu amino asitlerin dallı karbon atomları konfigürasyonları sebebi ile dallı zincirli amino asitler olarak adlandırılmaktadır. 
 
Amino asitler proteinlerin yapı taşıdır. Amino asitler ya vücutta üretilir (esansiyel olmayan amino asitler) ya da dışarıdan diyet ve takviye ile temin edilmesi gerekir (esansiyel amino asitler). 
 
BCAA’lar esansiyel amino asitlerdir yani vücutta üretilmezler. İnsan kas dokusunda bulunan proteinin üçte birinden fazlasını oluşturmaktadırlar. Diğer amino asitlerden ayrıcalıklıdırlar çünkü karaciğer tarafından parçalanmazlar kas içinde metabolize edilirler.  
 
BCAA’lar;
 
Hızlı emilirler aktif dokulara (esas olarak kas) çabuk ulaşırlar.  
Uzun süreli egzersizde kasların çalışması için yakıt kaynağı sağlar.  
Özellikle Lösin kas protein sentezini başlatır ve protein parçalanmasını engeller.  
Uzun süreli egzersiz sırasında yorgunluğu geciktirir 
Düzenli olarak alındığında aerobik ve anaerobik performansı i̇yileştiri 
Bağışıklık sistemini güçlendirir 
Yalın kası korur (kaslarınız i̇çin sigorta!) 
Kas protein sentezini teşvik eder 
Egzersize bağlı kas ağrısını ve hasarı azaltır 
 
GLUTAMİN
 
Proteinin yapı taşı olmasının yanı sıra bağışıklık sistemi ve bağırsak sağlığının da önemli bir parçasıdır. Vücut tarafından en bol üretilen amino asitlerdendir ama bazı durumlarda şartlı esansiyel bir hale gelerek dışardan takviye ve diyet ile alınması gerekmektedir. 
 
Glutamin; 
 
Kas ağrısını azaltabilir. 
Yoğun egzersiz sonrası iyileşmeyi sağlayabilir. 
Bağışıklık sistemini düzenleyebilir ve güçlendirebilir. 
Bağırsak sağlığı için önemlidir. 
 
KREATİN 
 
Kas hücrelerinde doğal olarak bulunan bir maddedir. Performansı artırmak için bir numaralı takviyedir. %95’i kaslarda fosfokreatin olarak depo edilir. 
 
Ağır kaldırma ve yüksek yoğunluklu egzersiz sırasında kasların enerji üretmesine yardımcı olur. 
Kas kütlesini ve gücünü artırabilir. 
Egzersiz performansını yükseltir. 
ATP üretimini artırır. 
Geliştirilmiş hücre sinyali etkisi ile kas onarımına ve kas büyümesine yardımcı olacak sinyalleri artırabilir. 
Anabolik hormonları yükseltir. 
Hücre hidrasyonunu artırır. 
Kas yıkımını azaltır. 
Miyostatin seviyelerini düşürerek kas büyümesinin yavaşlamasını veya tamamen durmasını engeller. 
Beyindeki fosfokreatin depolarını artırarak beyin sağlığını iyileştirebilir. 
 
TAURİN
 
Taurin vücutta doğal olarak oluşan bir amino sülfonik asittir. Oldukça güvenilirdir ve uygun dozlarda alındığı takdirde bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. 
 
Hücrelerde uygun hidrasyon ve elektrolit dengesini korur. 
Yorgunluk ve kas yanmasına neden olan atık ürünlerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.  
Egzersiz sırasında yağ yakımını artırır. 
Kasları hücre hasarı ve oksidatif stresten korur. 
Yakıt olarak yağ kullanımını artırarak yağ yakımını destekler. 
Egzersiz performansını iyileştirir. 
Sindirimde önemli rol oynayan safra tuzlarının oluşturulmasında etkili olabilmektedir. 
Hücrelerdeki kalsiyum gibi mineralleri düzenler. 
Merkezi sinir sistemi (MSS) ve gözlerin genel işlevini destekler. 
Antioksidan fonksiyonunu ve bağışıklık sistemini düzenler. 
Hayvan deneylerinde Taurin, kasların daha fazla ve daha uzun süre çalışmasına neden olmasının yanısıra kasların kasılma ve güç üretme yeteneğini artırmıştır. 
Fare çalışmalarında egzersiz esnasında yorgunluğu ve kas hasarını azaltmıştır. 
 
KARBONHİDRAT
 
En önemli besin maddelerinden biridir. Egzersiz (özellikle yüksek yoğunluklu egzersiz) sırasında iskelet kaslarının kasılması için tercih edilen bir substrattır. Çalışan kaslar için ana substrat karbonhidratlardır. Enerji üretimi için temel bir yakıttır. 
Egzersiz sırasında karbonhidrat alımı yorgunluğun başlamasını geciktirebilir.  
Uzun süreli egzersiz performansını plazma glukoz konsantrasyonlarını koruyarak yada yükselterek ve yüksek karbonhidrat oksidasyon oranlarını sürdürerek artırır. 
Daha kısa süreli fakat daha yoğun egzersiz yapımında merkezi sinir sistemini olumlu yönde etkileyerek performansı iyileştirir. 
Kas yapımında önemli rol oynar. 
Egzersiz boyunca kan şekeri seviyesini korur. 
Diyetinizde yeterli ve sağlıklı bir karbonhidrat alımı yapmıyorsanız sağlıklı kilo alımı için karbonhidrat takviyeleri uygun dozlarda kullanılmalıdır. 
 

Ürün Yorumları


Başlık :
Yorum :
Puan :
Bu ürüne hiç yorum yapılmamıştır.

 
Bunları İçermez
 
ASPARTAM
DOMUZ KATKI MADDESİ
GLUTEN
RENKLENDİRİCİ BOYA
GDO
 
 
Benzer Ürünler
 
 
Bu ürünü alanlar bunları da aldı
 
 
  
Power Protein © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.
İnternet sitemizde satışa sunulan ürünler sporcu gıdası ve gıda takviyesi kategorilerinde ürünlerdir, kesinlikle beşeri tıbbi ürün veya ilaç değildir. Reçete ile satılmazlar, doktor onayı gerektirmezler. Şirketimiz ilaç satışı yapmamaktadır, bu yüzden satılan ürünlerin çeşitli hastalıkları önleyici ya da tedavi edici özellikleri yoktur. Ürünler sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeninin yerine geçmez. Amacımız tüketiciye en doğru bilgiyi sunabilmek olup, yer verilen içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, ürünlerin kullanımına yönelik hiçbir taahhüt veya tavsiye yerine geçmez. Sitemizde satılan ürünler ile ilişkili olarak kullanılan tüm logo, marka ve diğer patentli haklar ilgili hak sahiplerine aittir. Yanlış anlaşılan veya yanıltıcı bulunan ibareler bulunması durumunda lütfen sitemize bildirimde bulununuz. Tüm ürünlerimiz %100 orjinal olup T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır.